Strona główna Aktualności Dzień Dziecka w dzielnicy Ursus

Dzień Dziecka w dzielnicy Ursus

Lody na dzień dziecka Fot. Lukas z Pexels.com
Lody na dzień dziecka Fot. Lukas z Pexels.com

Z okazji Dnia Dziecka w Ursusie będziemy świętować w czwartek, 1 czerwca w Eko Parku oraz  w sobotę, 3 czerwca w Parku Hassów.

Nie zabraknie koncertów, gier, animacji, zajęć, warsztatów, projekcji i występów. Wszystko po to, aby ten dzień był wyjątkowy dla każdego dziecka.

1 czerwca odbędzie się Piknik Rodzinny w Eko Parku od godziny 14:00 do 18:00. W programie bardzo wiele atrakcji,  m.in. koncert „Muzyczna dżungla”, animacje dla dzieci „Dzika Historia”, multimedialna gra parkowa, rozdawanie lodów, motanie lalek, tor samochodzików elektrycznych, spektakl teatru lalek. Warto podkreślić, że piknik jest realizowany jako zwycięski projekt budżetu obywatelskiego.

3 czerwca w  Parku Hassów w godzinach 14.30 – 19:00 odbędzie się piknik rodzinny. Zagrają artyści: „Alicja Janosz z Zespołem” oraz Zespół „Zejman & Garkumpel”. Ponadto będzie można podziwiać pokaz cyrkowy „Czachor i niewidzialny brzuchomówca”. Na terenie parku będzie wiele atrakcji z konkursami:  strefa zabaw sensorycznych dla najmłodszych, strefa małego malarza, strefa aktywności manualnej, strefa wizażu, rodzinna strefa „chillout”.

Jeszcze więcej atrakcji dla dzieci w ich święto

1 czerwca w Domu Kultury „Miś” przy ul. Zagłoby 17 w godz. 17:30 – 19:00 odbędzie się projekcja filmów animowanych dla dzieci autorstwa wybitnych słowackich reżyserów i rysowników, połączona z warsztatami plastycznymi, inspirowanymi  i nawiązującymi do obejrzanych filmów. Wydarzenie odbędzie się prz

1 czerwca Biblioteka publiczna w Ursusie, filia „Skorosze”  przygotowała dla najmłodszych „Harce w Bibliotece, czyli Dzień Dziecka na wesoło”. W programie: zabawy ruchowe i integracyjne, praca plastyczna, balonowy zwierzyniec. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:30  przy ul. Dzieci Warszawy 27A.

Plakat - Dzień dziecka 2023 w Ursusie
Plakat – Dzień dziecka 2023 w Ursusie