Strona główna Aktualności Spółdzielnia Lazurowa

Spółdzielnia Lazurowa

Ulice Lazurowa i Sternicza - tabliczki MSI
Ulice Lazurowa i Sternicza - tabliczki MSI

Minął 31 rok działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”.

Jednak historia tego spółdzielczego przedsiębiorstwa mieszkaniowego sięga roku 1928. Wtedy działała jako Spółdzielnia Mieszkaniowa Nauczycieli Szkół Powszechnych miasta Stołecznego Warszawy.

Dziś SM „Lazurowa” zarządza nieruchomościami mieszkalnymi i usługowymi na terenie warszawskiego Bemowa. W swej pieczy ma 20 budynków zamieszkałych przez 2800 mieszkańców w ok. 1500 mieszkaniach.

Osiedle Lazurowa - budynki z lat 70-80
budynki z lat 70-80

SM „Lazurowa” to nie tylko zarządzanie budynkami powstałymi w latach 70-80, jakże znanymi na Bemowie. To także inwestycje, których pierwszą był zespół budynków wielorodzinnych z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Wybudowano wtedy 111 mieszkań, 13 lokali użytkowych i 153 miejsca postojowe w 2 garażach podziemnych.

Od tamtej pory spółdzielnia z powodzeniem realizuje działalność inwestycyjną Przez 6 lat powstały Lazurowy Zakątek i Lazurowe Ogrody, powiększając zasoby Spółdzielni o nowe budynki, a w nich wiele nowych lokali. W miesiącu grudniu 2021 r. ukończono inwestycję Lazurowa Przystań przy ul. Sterniczej 127, w której aktualnie trwa przekazywanie lokali nowym nabywcom. Kolejne plany inwestycyjne zakładają realizację inwestycji Lazurowe Apartamenty przy ul. Sterniczej i przebudowę Centralnej Części Osiedla, gdzie ma powstać inwestycja Lazurowe Centrum.

Osiedla Lazurowa - Lazurowy Zakątek
Lazurowy Zakątek

W ciągu kilku ostatnich lat Spółdzielnia oddała do użytkowania ponad 400 lokali mieszkalnych, około 30 lokali usługowych oraz kilkaset miejsc parkingowych w garażach podziemnych i na terenach zewnętrznych.

Rok 2021 był dla Spółdzielni pełen intensywnej pracy.

Jaki będzie 2022?

Zapytaliśmy o to przedstawicieli SM Lazurowa.

Jak oceniacie Państwo ubiegły rok i jakie są plany na kolejny?

Zbigniew Gaca–Richter, Prezes Zarządu”

W ubiegłym roku, pomimo wielu ograniczeń wynikających z pandemii oraz braku stabilizacji na rynku cen i usług remontowo-budowlanych, osiągnęliśmy zamierzony cel podstawowy tj., zakończenie inwestycji Lazurowa Przystań. Następny rok to przygotowanie 2 inwestycji mieszkaniowych na około 180 mieszkań, rozpoczęcie inwestycji „Lazurowe Apartamenty” oraz prace planistyczne przy kolejnych zamierzeniach, takich jak garaż wielopoziomowy czy nieduże osiedle o zabudowie szeregowej przy ul. Okrętowej. Jeśli uwarunkowania zewnętrzne pozwolą zrealizować plany, spodziewam się, że będzie to kolejny rok, który przyniesie rozwój naszej Spółdzielni, a mnie osobiście przyniesie satysfakcję z pracy dla tej społeczności.

Marek Jankowski, Kierownik Działu Inwestycji i Zarządzania Nieruchomościami:

Pomimo pandemii COVID-19 miniony rok potwierdził, że dzięki zaangażowaniu wielu osób, dobrej organizacji pracy oraz skutecznemu działaniu wszystkich działów Spółdzielni możemy z optymizmem i nowymi planami inwestycyjnymi wejść w rok 2022.

Tym samym, już wkrótce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” będzie mogła zaoferować przyszłym nabywcom nowoczesne lokale mieszkalne w nowo planowanych inwestycjach przy ul. Sterniczej oraz u zbiegu ulic Rozłogi i Siemiatyckiej pod roboczymi nazwami „Lazurowe Apartamenty” oraz „Lazurowe Centrum”. W inwestycjach tych zaplanowano łącznie 180 mieszkań, 15 lokali usługowych oraz około 480 miejsc parkingowych, w tym około 440 w garażach podziemnych.

Realizacja zakładanych inwestycji w sposób wymierny przyczyni się do dalszego rozwoju zasobów Spółdzielni, w tym nowych miejsc parkingowych, nowoczesnych lokali  usługowych oraz terenów do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla.

Przed nami kolejny rok intensywnej pracy, której efekty w kolejnych latach przyczynią się do poprawy warunków codziennego życia dla wszystkich członków Spółdzielni.

Spółdzielnia to nie tylko utrzymanie i budowa nowych budynków.
To także społeczność mieszkańców, otoczenie, zieleń, kultura.

Osiedla Lazurowa - Lazurowe Ogrody
Lazurowe Ogrody

Inwestycje SM Lazurowa wyróżniają się na tle rynku warszawskich nieruchomości stosunkiem ceny do jakości. Zazwyczaj deweloperzy wykorzystują pod zabudowę każdy skrawek gruntu, nie bacząc na otoczenie realizowanych budów. Lazurowa dba o poszanowanie środowiska naturalnego i realizacje inwestycji w sposób przyjazny dla środowiska i mieszkańców. Przestrzenie wokół nie zamieniają się w „betonowe dżungle”. W związku z tym realizuje wysokie wymagania dotyczące zieleni otaczającej budynki.

O tym, a także o realizowanych i planowanych inwestycjach  napiszemy w następnych artykułach.